REISITINGIMUSED
Booking

Tai

taiMiks minna Taisse?

Tai Kuningriik, mida kuni 1939. aastani tunti Siami nime all, on alati olnud müstilise, peibutava ja saladusliku IDA võrdkuju. Tai pakub külastajatele ennenägematus mitmekesisuses kirjeldamatuid rikkusi.  Panna ühte patta Tai pealinn Bangkok, maa lõuna-, põhja-, ida- ja lääneosa ning saared on raske, kui mitte võimatu. Nii erinevad on selle maa tuhat palet

Tai Turismiamet rõhutab, et Tai võlu seisab 7 imel:

Taipärasus

Pärimusrikkus

Trendikus

Tervis ja heaolu

Maailma kauneimate hulka kuuluvad rannad

Dramaatiliselt kaunis ja vaheldusrikas loodus

Värvikad pidustused ja festivalid

 

Bangkok ja rannakuurordid pakuvad hea kombinatsiooni kultuuriväärtustest, suurlinnamelust ja lõõgastavast rannapuhkusest. Ilm on pidevalt soe ning merevesi stabiilselt, loodus eksootiline ja lopsakas.

Hinnad on taskukohased ja ostuvõimalused mitmekesised, alates turgudest kuni kõrgtasemeliste kaubamajadeni.

Kohalik köök väga rikkalik ja pakub tohutul hulgal eksootilisi maitseelamusi vägagi soodsa hinnaga. Eriti soovitame värskeid mereande, mille valik on äärmiselt mitmekesine ning mida te Eestist mõistliku hinna eest kunagi ei leia.

Tais on mitmekülgne valik vaba aja veetmise võimalusi 24 tunniks ööpäevas – seda nii sportlike puhkuse eelistajatele kui lõbutsemishimulistele. Võimalik on valida kultuuri ja ajalugu tutvustavaid ekskursioone, nautida troopilist merd erinevatel laevasõitudel, teha retki dzhunglisse ja sõita elevandi seljas, mängida golfi või tennist, lõbutseda diskoteekides ja muusikabaarides.

 

Bangkok

Inglite linnas Bangkokis on kõrvuti kuldsete pühakodade ja hulga kiiresti kerkivate pilvelõhkujatega äraarvamatu vanusega hurtsikud, uskumatu vaesus ja viletsus. Bangkok on kodulinnaks maailma üheks suuremaks aardeks tunnistatud Smaragd Buddhale ning veel rohkem kui 400 vaatamisväärsusele, millega tutvuda ei jõuaks vist ka kogu elu Bangkokis veetes. Tai imekaunis, värvikirev ja lopsakas loodus ümbritseb teid kõikjal alates hotelliaiast ja lõpetades Kwai jõe kallaste unenäolise puutumatu ürgmetsaga.

Pattaya

Turismikuurort Pattaya aga rabab teid lõputu lõbujanuga – pidu ja pillerkaar käib seal 365 päeva aastas. Diskod ja baarid, massazhisalongid ja mereandide restoranid, kaubamajad ja ostukeskused, tänavakaubandus ja turud, liivarannad, päike ja 30-kraadine merevesi. Taimaalased on sõbralikud, viisakad ja rõõmsameelsed, nad ei väsi naeratamast võhivõõrastele ning tundub, et stress ja kiirustamine on neile võõrad mõisted. Võib-olla ongi Naeratuste Maa kõige suurem väärtus ja külgetõmme taimaalased ise – nende optimism, rahulolu ja tasakaal on nakatavad.

Phuket

Pindala: 540 km²

Rahvaarv: umbes 250 000

Tai suurim saar Phuket meelitab puuderpehmete liivarandade, Andamani mere pehme vee, pisikeste saarekeste poolt pikitud maaliliste lahtede ja kohalike elanike sõbralikkusega.

Phuketil on palju eriilmelisi randu. Kõige kuulsam, kära- ja rahvarohkem on Patong Beach, vaiksemad ja idüllilisemad rannad leiab sellest põhja ja lõuna pool.Suurepäraseks ajaveeduvõimaluseks on väljasõitude tegemine Andamani mere arvukatele romantilistele väikesaartele. Phuketi kaardi, millel klikkides avanevad erinevate randade kaardid leiab siit. Phuketi suurim sissetulekuallikas on turism. Aastas külastab saart ligi 3 miljonit turisti ja see arv kasvab. Lisaks tegeletakse traditsiooniliste majandusharudega nagu kummitootmine, tinakaevandus, kalapüük, banaanide, ananasside ja kookos- ning kašupähklite kasvatamine.

 

PHUKETI RANNAD

Patong Beach

Phuketi kuulsaim rand on vilgas ja kärarikas. Siin on veespordikeskused, massöörid, rannakaupmehed ja muidugi sadu restorane, kauplusi, baare, diskoteeke ja ööklubisid. Ööelu kõige kuumem keskus on Soi Banglasse, mis virgub päikeseloojangul, ärkab südaööks ja suigub alles päikesetõusul. Päevavalguse kustudes muutub Patong hiiglaslikuks turuplatsiks. Peatänavatele ja paljudele väiksematele tänavatele kerkivad müügiletid, kust võib osta kõike maa ja taeva vahelt. 2007. aastal avati kaubandus- ja puhkekeskus Jungceylon, kust saab osta rahvusvaheliselt tuntud kaubamärke.

Karon Beach

Puhta peene liivaga Karon Beach on Phuketi pikimaid ja kauneimaid liivarandasid. Rand asub Patongist lõuna pool ja on sellega kokku kasvanud. Karon on omamoodi mini-Patong – vähem palavikuline, pakub aga siiski laia valiku kõige mitmekülgsemaid rannateenuseid. Ka ööelu on siin mingil määral esindatud, ehkki paljud kohad suletakse südaöö paiku. Karoni rannal pole tavaliselt tugevaid laineid – sobib hästi suplemiseks.

Kata ja Kata Noi rannad

Karoni rannast lõuna pool asuv palmides ääristatud Kata on eriti populaarne perede hulgas. Ranna vahetus läheduses on lai valik eritasemelisi hotelle, ühestki pole rannale rohkem kui 10 minutit jalutamist. Kata on väheseid kohti Phuketil, kus osa hotelle on ehitatud otse rannajoonele. Leiab häid söögikohti ja ka ostuhuvilisele on küllaga tegemist. Kata Noi asub Katast lõuna pool, on vaikne ja maaliline.

Kamala ja Surini rannad

Kamala on vaikne rand Patongist põhja pool. Väike laht ja kaluriküla on kauneimaid paiku Phuketil. Kamala on populaarne eakamate klientide hulgas, siis on palju pika-aja puhkajaid ja korduvkülastajaid. Kamalas on valdavalt väikesed ja keskmise suurusega hotellid, kõik ranna läheduses. Palju on rendikortereid ja villasid. Õhtut saab veeta pisikestes restoranides, ostukohad on samuti täitsa olemas. Rannal on populaarne teemapark Phuket FantaSea.

Bang Tao rand

6 km pikkust Bang Tao randa troonib Laguna Beachi kompleks, kus asuvad mõned Phuketi parimatest hotellidest: Sheraton Grand Laguna, Dusit Laguna, Laguna Beach jmt. Randa kasutavad peamiselt hotellikliendid, atmosfäär on rahulik ja pisut aristokraatne. Hotellide juures on golfiklubi, 2 spaad ja rohkelt võimalusi aktiivseks vaba aja sisustamiseks. Põnevat kohalikku käsitööd leiab külaturgudelt ja Laguna Canal Village’st, samuti kauplustest, mis on kerkinud otse Laguna Beachi sissekäigu juurde.

Nai Thon ja Nai Yang

Nai Thoni rand on tüüpiline troopiline paradiis. Vaikne, tühi, üks viimaseid puutumatuid paiku saarel. Selline, nagu kogu Phuket oli mõnikümmend aastat tagasi. Siin võib einestada varbad liivas ja segamatult peesitada. Ranna lähedal on mõned hotellid ja mõned restoranid. Paljud peavad seda vaid 700 m pikkust randa Phuketi kauneimaks. Randa ei tohiks segamini ajada vaid 600 m lõuna pool asuva Nai Thorni rannaga, kuhu pääseb vaid paadiga või Andaman White Beach Resorti kaudu.

Nai Yang on kohalike hulgas ülipopulaarne rand vaid 5-minutilise sõidu kaugusel lennujaamast lõuna pool. Lahe ja vaba atmosfäär, piknikukohad, suveniiri- ja toidumüüjad. Osa rannast kuulub Sirinathi rahvuspargi alla. Ranna põhjaosas on korallriff.

Mai Khao

Mai Khao on isoleeritud rand Phuketi loodeosas, lennujaamast põhja pool. Rannas on 1 hotell: JW Marriott Beach Resort ja mõned restoranid. Kuna rand kuulub Sirinathi rahvuspargi alla, on see populaarne telkimiskoht. Lennuliiklus võib häirida.

Cape Panwa

Cape Panwa ranna jagab kaheks 300 m pikkune esplanaad. Sellest lääne poole jääv rannaosa on vähem kui 100 m pikk ja asub Tai Laevastiku Peakorteri kõrval. Randa kasutavad oma paatide hoidmiseks kohalikud kalamehed. Ranna kaugemas otsas asub Phuketi akvaarium, rannalt avanevad kaunid vaated väikesaartele ja neile saab sealt ka paadiga sõita. Muidu on Cape Panwa aga pisut kauge ja eraldatud ja ei kuulu saare parimate hulka. Hotellil Cape Panwa on oma kaunis rand, mis on teistele suletud.

Rawai Beach

Rawai asub saare lõunarannal ja on Phuketi esimene avalik rand, mis kõigepealt sai populaarseks päikesenautimise kohaks Phuketi linnaelanike hulgas. Rawai on rahulikum kui lääneranniku rannad, siin käib palju korduvkliente, välistailasi ja kohalikke. On häid restorane ja piiratud ostuvõimalused. Eelkõige on Rawai rand koht, kust saab paadiga Phuketit ümbritsevatele väikesaartele. Paate saab rentida ka kalapüügi ja sukeldusretkedeks.

Koh Samui

Pindala: 247 km²

Laius: 21 km,  pikkus: 25 km

Rahvaarv: umbes 50 000

Taimaa suuruselt kolmas saar Koh Samui, kunagine maailma suurim kookospähklitootja, on kuulus oma imeliste laiade valgete liivarandade poolest.

Vaiksed liivased abajad vaheldumas suurte kivirahnudega, saare keskel asuvad kookospalmi-istandused ja tihe troopiline mets, kaunid Namuangi ja Hin Lati kosed, maaliline mägede- ja metsarikas sisemaa, ajaloolised templid, vanad rookatustega tiikpuumajad külades – see paradiisisaar meelitab igal aastal kohale umbes pool miljonit külastajat.

Soe vesi, valge liiv ja lihtne öömaja mere kaldal on seljakotireisijaid köitnud juba aastakümneid, eelmise sajandi seitsmekümnendatest aastatest peale ongi saare peamiseks sissetulekuallikaks saanud turism ning koh-samuilased rikastunud maade müügist luksushotellidele ja kuurortidele.

Saar tervitab teid maailma kaunimaks nimetatud lennujaamas ja pakub puhkuseks kõike mida vajate – lisaks eelpoolnimetatule oivalist ja taskukohast tai kööki, luksuslikke spaa-hoolitsusi saare arvukates spaades, eriliigilisi heal tasemel massaaže randades ja tänavasalongides, unustamatuid elamusi safaripargis, retki vihmametsas, väljasõite ümberkaudsetele väikesaartele, kaasakiskuvaid vaatemänge alates tai poksist lõpetades kuke-ja härjavõitlusega, suurepäraseid veespordivõimalusi ja palju muudki.

 

KOH SAMUI RANNAD

Chaweng

Saare ilusaim, pikim ja rahvarohkeim rand asub idarannikul, tema pikkuseks on umbes 5 km. Algajaile purilaudureile ja lastele sobib hästi Chawengi põhjaosas paiknev, vaid 1 m sügavune laguun.

Rannaviirgu ääristavad kookospalmid, maalilisim on Chaweng lõunaosas, kus kaljurahnude vahel peidus võluvad ja vaiksed abajad.

Samas on selle ranna infrastruktuur enim välja arendatud oma reisibüroode, supermarketite, pankade ja sõidukite rentimisvõimalustega. Rannal paikneb suur valik lõbustusasutusi, baare, klubisid ja restorane.

Lai valik veespordialasid rannas.

Lamai

Saare suuruselt teist randa armastavad eriliselt seljakotituristid Euroopast, ilmselt tema keskosas asuvate lärmakate baaride-ööklubide ja läänelikke rooge pakkuvate restoranide tõttu. Ranna vaiksemas, põhjapoolsemas osas asub Lamai küla oma arhailiste elamute ja rahvakunstimuuseumiga, ranna lõunaneemel aga asuvad kuulsad mees-ja naissuguelundeid meenutavad Hin Ta ja Hin Yai kaljumoodustised.

Maenam

See Koh Samui põhjarannikul asuv 4 km pikkune kitsas rand pakub kauneid vaateid vastasasuvale Ko Pha Ngani väikesaarele ning on meelispaigaks purilaudureile – seda eelkõige detsembrist veebruarini kalda suunas puhuvate tugevate kirdemussoontuulte pärast.

Bophut

Rahulik 2 km pikkune Bophuti rand on populaarne nii perede kui ka seljakotimatkajate hulgas, siin on turistidele loodud paremad tingimused puhkamiseks kui Maenamil. Lahe idaosas asuvas külakeses paiknevad pank, bangalod, baarid ja restoranid, on ka võimalus harrastada erinevaid veespordialasid.

Bangrak

Bangraki ranna idaosa ühendab teetamm väikese Ko Faani saarega, kus asub hiiglaslik, 12 m kõrgune kullaga kaetud Buddha, siia saabuvad ohvriande tooma nii saare-elanikud kui ka turistid Aasiast. Buddha kuju juurde viiv astmestik on täis kohvikuid ja suveniiriputkasid.

„Suure Buddha” rand – sellise nimega tuntaksegi Bangraki randa. Meri pole siin küll sama selge kui Chawengi või Lamai randades, kuid majutusvõimalused on head.

oktoober 15, 2015

Meie partnerid
teztour novatours kidy_tour_logo reisiraha bta salvamouzendis luxexpress auriko

Telli uudised
Puhkusereisi päring